14.03.2025

Effectieve groeiregulatie in wintergranen

Starten in strekkingsfase

Zodra wintergranen in groeistadium 30 (begin strekkingsfase) komen, is het belangrijkste moment van de groeiregulatie aangebroken. Dit moment is het startpunt voor een effectieve groeiregulatie strategie. Toepassing van Prodax op dit moment zorgt vooral voor een stevig gewas. Vaak is één toepassing op dat moment voldoende voor een goed resultaat.

Legeringsgevoelige rassen

In erg legeringsgevoelige rassen is het verstandig om al vroeger, midden uitstoeling, een toepassing met chloormequatchloridete te doen. Lukt dit niet; dan kan overwogen worden in dat soort rassen een tweevoudige toepassing van Prodax te doen; de eerste toepassing vanaf stadium 29 (einde uitstoeling) en dan in stadium 32 (tweede knoop voelbaar) de tweede toepassing.

Dubbel werkend

Prodax is hét aangewezen product voor een betrouwbare en veilige groeiregulatie. Prodax, bestaat uit 2 werkzame stoffen, die direct werken gevolgd door duurwerking.

Prodax zorgt ervoor dat:

  • De werking meteen begint, onafhankelijk van weersomstandigheden.
  • De onderste internodiën korter en steviger worden.
  • Betere ontwikkeling van het wortelgestel.

Hogere opbrengst

De betere en diepere ontwikkeling van het wortelgestel zorgt voor een betere opname van stikstof. Terwijl het gewas ook minder gevoelig is voor drogere omstandigheden. Beginnen met Prodax is dus een belangrijke basis voor een goede oogst.

Combineerbaar als nodig

Prodax kan indien nodig gecombineerd worden met de onkruid- en of ziektebestrijding. Pas uitgebreide mixen van groeiregulatie + onkruidbestrijding + ziektebestrijding wel altijd toe op een goed droog gewas.

Dosering toepassing

  • Wintertarwe 0,3 tot 0,5 kg Prodax/ha
  • Wintergerst 0,6 tot 0,75 kg Prodax/ha



 Top